99 KAHRAMAN

  TÜRK-İSLAM ALİMLERİ MÜZE PROJESİ

NEDİR? SPONSOR OL BİREYSEL DESTEK VER

99 KAHRAMAN - kickstarter Türkiye Proje Dünyaca ünlü KICKSTARTER.com sitesinden ilham alarak bir süredir hayalimde olan, ölmeden önce yapmalıyım dediğim, 10 kişilik bir ekiple heyecan duyduğumuz bir projemi dini ve milli değerlerine önem veren ve KÜLTÜR-SANATI DESTEKLEYEN sanata değer verip beni(bibloyaptir'ı) bulmuş değerli takipçilerim ve ziyaretçilerin dikkatine sunuyorum.

Esasen bir Belediye'nin getirdiği bir proje iken, TÜRK İSLAM BİLİM ADAMLARININ vitrin mankenlerine sakal bıyık takılarak tasfir edilmelerine üzgünlüğümden, kırgınlığımdan başlanmış ve aklıma düşmüş bir proje bu. Aşağıda detaylarını görebileceğiniz böyle bir koleksiyonu yapabilmek için bir mebla çıkardım. Bir üretim planımız ve tedarik zincirimiz var. 99 kişi yaklaşık 9 ay belki bir yıllık bir çalışma gerektirecek bir emek süreci söz konusu.

Şunu hep duydum : "SİZİN GİBİ İNSANLARIN DESTEKLENMESİ LAZIM" . ve sadece duydum. ne bir yönlendirme ne bir fikir ne akıl verme. Ben ve benim gibi bu projeyi paylaştığım sanatçı arkadaşlarımın enerjilerini gündelik rutin işler yerine MANEVİ olarak ta bizleri tatmin edecek, çocuklarımıza ve milletimize kazandırabileceğimiz bu tip eserlerin üretimine kullanmak için desteklerinizi bekliyoruz.

Kickstarter diye bir siteden bahsetmiştim. Fikrinizi hayata geçirmek için bir fiyat belirliyorsunuz ve projenizi sunuyorsunuz. Site bağışları topluyor. Fikir sahibi bağışlar karşılığında ya teşekkür ediyor ya bazı hediyeler veriyor. Ben de üretimim için GARANTİ BANKASI'nda bir hesap açtım. Hesabı Ocak 2019 a kadar hesaba dokunulmayacağını taahhüt ettiğim bir birikim hesabı sözleşmesine bağladım. Desteklerinize büyük üretimin yanında biblo ve thirt üretimleri de yaparak somut hediyelerle de karşılık vermek istedim, aşağıda yazdım neler yapabileceğimiz. Destekçi sayısını ve gelinen noktayı da zaman zaman buradan paylaşacağım.

inşallah olur ümidi ile şimdiden destekleriniz için teşekkür ederim.

Levent Aysan - Minyatür Biblo Sanatçısı / Proje Koordinatörü
05053129683 - whatsapp
99KAHRAMAN NEDİR?

KAPSAM : Türk-İslam tarihte adı geçen el-cezeri, piri reis, hazerfan, biruni... vs gib 99 ismin 30-50cm arası, süper kahraman tadında illustre edilmiş heykelleri ve bu kişilerin yapmış olduğu keşif, icat ve eserlerin maketlerinin yapımı ve 100'ün üzerinde alışveriş merkezinde sergilenebilecek şekilde GEZİCİ MÜZE haline getirilmesi, organizasyonu ve koleksiyonun kitaplaştırılması.

AMAÇ : TIP, ASTROLOJİ, COĞRAFYA, TARİH... GİBİ BİR ÇOK ALANDA ÇALIŞMALAR YAPMIŞ, İSLAMIN IŞIĞINDA İLME DEĞER VERMİŞ, ARAŞTIRMALAR YAPMIŞ, İLK DENİZALTIDAN, NAVİGASYON CİHAZINA, CEBİR'DEN, Pİ SAYISINDAN, ROKET BİLİMİNE, İLK ROBOTLAR OLAN OTOMATLARDAN, GÜNÜMÜZ ARABALARINI HAREKETLENDİREN POMPA SİSTEMLERİNE KADAR İNANILMAZ VE UNUTULAN - UNUTTURULAN ESERLER, KEŞİF VE İCATLARIN SERGİLENMESİ, TANITILMASI, İLGİLİ YAYINLAR VE MÜZELERE YÖNLENDİRİLMELER YAPILMASI.

Kişilerin adları sponsorluk dosyasında görülebilir. Ayrıca çokça bilgiye youtube kanalındaki belgesellerden ve prof. Dr. Fuat Sezgin'in araştırmalarından da ulaşabilirsiniz. Gülhane'deki İSLAM-BİLİM MÜZESİ'nde de eserlerin replika ve maketlerini inceleyebilirsiniz.

FARKI : ÇOCUKLARIN ve GENÇLERİN İLGİSİNİ ÇEKEBİLMEK İÇİN PROJEDE ADI GEÇEN ŞAHSİYETLER YERLİ İLLUSTRATÖRLERCE SÜPER KAHRAMAN TADINDA TASARLANACAK, MODELLENECEK VE SERGİYE HAZIRLANACAK. SERGİDE YER VERİLECEK OLAN YALNIZCA İNSAN MİNATÜRLERİ DEĞİL, BU KİŞİLERİN YAPMIŞ OLDUĞU İCATLARIN VE TASARIMLARIN MAKET YA DA REPLİKALARIDA GÖRÜLEBİLECEK. ZİYARETÇİLERİN KENDİ GERÇEK KAHRAMANLARININ VE DEĞERLERİNİN FARKINDA OLMALARINI SAĞLAYACAK.

BBC BELGESELLERİNE BİR BAKINIZ >> BİLİMİN LİSANI, MUHAKEME İMPARATORLUĞU, ŞÜPHENİN GÜCÜ

...ayrıca islam bilginleri, islam alimleri, usturlap, el cezeri, biruni, islamın altın çağı, müslüman bilim adamları... gibi de aramalar yapabilirsiniz. YAPIN LÜTFEN :)PROJE SPONSORLUĞU

» Üretim sponsoru
» Koleksiyon üretim sponsoru
» İsme özel üretim sponsoru
» Koleksiyon isim sponsoru
» Koleksiyon sahipliği


şeklinde 5 adet sponsorluk bedeli belirlenmiştir.
Proje kapsamı ve bedelleri için GENEL SPONSORLUK DOSYASI'nı BURAYA tıklayarak indirebilirsiniz.

-- ya da --

KURUMUNUZLA İLGİLİ OLDUĞUNUZ, ÖZELLİKLE SEÇTİĞİNİZ BİR İSİM VARSA

ESERİN ALTINDA ADINIZIN GEÇMESİNİ İSTERSENİZ

İSİM SPONSORLUĞU DOSYASI'nı BURAYA TIKLAYARAK İNDİREREK, SEÇTİĞİNİZ İSMİ KURUMUNUZA ÖZEL REZERVE EDEBİLİRSİNİZ.ArchitectureDESTEK OL & HEDİYELER

GARANTİ BANKASI
HESAP ADI : 99KAHRAMAN
HESAP SAHİBİ : LEVENT AYSAN

IBAN : TR05 0006 2000 7520 0006 6326 41


ŞUBE KODU : 752 yayla-bahçelievler
HESAP NO : 6632641

DİKKAT! : EFT AÇIKLAMA BÖLÜMÜNE ADINIZI SOYADINIZI YAZMAYI UNUTMAYINIZ.

1-50TL Çok teşekkürler, gönüllerdesiniz.

60TL MÜZE AÇILIŞINDA KARGOLANACAK 99KAHRAMAN ÇİZİMLİ-BASKILI 1 T-SHIRT

200TL MÜZE AÇILIŞINDA KARGOLANMAK ÜZERE YAPILAN HEYKELİN MİNYATÜR REPLİKASI 10-15CM 1 BÜST HEYKEL GÖNDERİLECEKTİR.

500TL MÜZE AÇILIŞINDA KARGOLANMAK ÜZERE YAPILAN HEYKELİN MİNYATÜR REPLİKASI 10-15CM 5 BÜST HEYKEL VE 1 TSHIRT

1.000TL MÜZE AÇILIŞINDA KARGOLANMAK ÜZERE YAPILAN HEYKELİN MİNYATÜR REPLİKASI 10-15CM 10 BÜST HEYKELDEN OLUŞAN 1 SET ÖZEL KOLEKSİYON, 2 THIRT

3.000TL BİR ESERİN ÜRETİMİNE TAM SPONSOR OLUYORSUNUZ. HARİKASINIZ. ESERİN ÜZERİNDE HEYKELTRAŞLA YANYANA ADINIZ/MARKANIZA YER VERİLECEK. AYRICA KİTAPTA ESER TANITIM SAYFASINDA ADINIZ/MARKANIZ VURGULANACAK. AYRICA 30 BÜST HEYKELDEN OLUŞAN TAM TAKIM 1 SET ÖZEL KOLEKSİYON, 4 THIRT SAHİBİ OLACAKSINIZ.

TEK ESER/HEYKEL ÜRETİM BEDELİ : 3.000TL'dir.


*PROJENİN GERÇEKLEŞMESİ İÇİN 50TL ÜZERİ TÜM DESTEK VEREN KİŞİ VE KURUMLARIN İSİMLERİ SERGİ VE BASILACAK KİTAPTA -TEŞEKKÜR- BÖLÜMÜNDE YER ALACAK, KOLEKSİYONUN MADDİ-MANEVİ DESTEKÇİLERİ HİÇ BİR ZAMAN UNUTULMAYACAK, KOLEKSİYON NESİLDEN NESİLE TAŞINACAKTIR.

PARA NASIL BİRİKTİRİLİYOR ?HEDEFE ULAŞILAMAZSA NE OLACAK?

Vazgeçmek yok! 2019'da vaadedilen hediyeleri tasarlar üretir gönderirim. Gerekirse tarihi ileri alırız bir kaç ay, gerekirse bir kaç yıl. Allah ömür ve imkan verdiği sürece bu koleksiyon olacak inşallah :) desteklerinizle.